0.7 C
Pristina
Friday, January 28, 2022

Buy now

spot_img

VV: Fitorja e Majlinda Kelmendit, lajm i mirë për Kosovën

Lëvizja Vetëvendosje uron Majlinda Kelmendin për medaljen e artë, e cila është medalja e parë olimpike për Kosovën.

“Ky është një lajm i gëzueshëm jo vetëm për dashamirët e sportit, por për gjithë qytetarët e Kosovës. Pjesëmarrja e sportistëve tanë në Rio 2016 pa dyshim se është shans për ta që ta avancojnë sportin tonë, por në anën tjetër mbetet shqetësuese mungesa e përkrahjes për sportin nga Qeveria jonë”, thuhet në komunikatën e VV-së.
“Dëshirojmë të urojmë edhe sportistët e tjerë të Kosovës që po marrin pjesë në këto lojëra olimpike, duke iu dëshiruar suksese, dhe gjithnjë duke besuar që në të ardhmen të bëhet me shumë për sportin, e veçanërisht në drejtim të unifikimit të ligave dhe bashkëpunimit mes federatave në nivel kombëtar. Kjo do të ndikonte në rritjen e cilësisë së sportit dhe në suksese më të mëdha të sportistëve tanë”, përfundon komunikata e Vetëvendosjes.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,143FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Marketing -spot_img

Latest Articles