0.2 C
Pristina
Friday, February 3, 2023

Buy now

spot_img

Walker: Deklarova për atë që pashë në Reçak, pa folur me eprorët e mi

Këtë vit janë bërë 24 vjet nga masakra e Reçakut në Kosovë.

Diplomati që dëshmoi dhe denoncoi i pari ndërkombëtarit këtë ngjarje shumë të rëndë ishte ambasadori William Walker, i cili asokohe ishte shefi i misionit të OSBE-së në Kosovë, shkruan tvklan.al.

Walker ka rrëfyer se nuk ka folur me asnjë nga eprorët e tij për ato që deklaroi në konferencën për shtyp pasi pa me sytë e tij masakrën në Reçak.

Walker tregoi edhe se cili ishte reagimi i Beogradit.

 

Artikuj të ngjashëm

50,000FansLike
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img