20.8 C
Pristina
Sunday, June 4, 2023

Buy now

spot_img

Xhaka tregon momentin më të mirë në karrierë, ishte kundër Unitedit

Granit Xhaka ka thënë se fitorja kundër Manchester Unitedit ishte më e mira në karrierë
Mesfushori Granit Xhaka ka dhënë një intervistë shumë interesante për faqen zyrtare të Arsenalit, ku ka folur për shumë gjëra.
Ai ka përshkruar edhe momentin e tij më të mirë në karrierë, i cili ishte gjatë kohës kur kishte qenë në Basel, e kur kishin eliminuar Manchester Unitedin nga Liga e Kampionëve.
“Momenti më i mirë në karrierë? Mendoj se ishte loja kundër Manchester Unitedit sa isha në Basel. Ne luajtëm në Manchester 3:3, ndërsa fituam në shtëpi 2:1, duke i eliminuar nga Liga e Kampionëve”, tha Xhaka për faqen zyrtare të Unitedit.
“Por, kjo ishte e para, pasi kam pasur edhe një moment tjetër. Goli i parë në Kupën e Botës në Brazil dhe ndeshja e parë këtë vit në Kampionatin Evropian”./PrishtinaPress.eu

Artikuj të ngjashëm

50,000FansLike
- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img