25 C
Pristina
Thursday, August 11, 2022

Buy now

spot_img

Xhevdet Shala: Përcaktimi i kufijve është rregulluar me Deklaratën e Pavarësisë së Kosovës

Gjeografi Xhevdet Shala, në Zona e Debatit në Klan Kosova ka thënë se me deklaratën e shpalljes së pavarësisë është rregulluar çështja e kufirit.
“Pika 8 dhe thotë që territori i Kosovës do të jetë ashtu siç është paraparë në aneksin 8 të Marti Ahtisarit”, shprehet Shala.
Ai ka se ngritja e Kadastrave në Kosovë është bërë në bazë të ligjeve të vitit 1929.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,430FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Marketing -spot_img

Latest Articles