2.4 C
Pristina
Thursday, November 30, 2023

Buy now

spot_img

Zemaj dhe Hovenier flasin për rrugën euroatlantike të Kosovës

Ambasadori Përfaqësues i Kosovës për marrëdhënie me NATO-n, Astrit Zemaj, është takuar sot me ambasadorin e ShBA-së në Kosovë, Jeffrey Hovenier.

Pas takimit, Zemaj u shpreh mirënjohës për kontributin e ShBA-së.

“I nderuar sot me pritjen e përzemërt nga Ambasadori i SHBA-ve 🇺🇸 në Republikën e Kosovës 🇽🇰 dhe miku im, Jeff Hovenier.

Patëm një takim të shkëlqyeshëm dhe si gjithmonë mirënjohës ndaj SHBA-ve për mbështetjen e vazhdueshme për rrugën euroatlantike të Republikës së Kosovës dhe veçanërisht e vlerësojmë shumë angazhimin e fuqishëm për paqen, sigurinë dhe stabilitetin në vendin tonë dhe më gjerë” tha Zemaj në një postim në Facebook.

Zemaj ndau edhe një fotografi të përbashkët me ambasadorin amerikan.

May be an image of 2 people and text

Artikuj të ngjashëm

50,000FansLike
- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img