26.1 C
Pristina
Saturday, May 21, 2022

Buy now

spot_img

Zëvendëskryeministri Kelmendi heqë dorë nga paga dhe vetura e Qeverisë

Zëvendëskryeministri i Qeverisë së Kosovës, Ramiz Kelmendi, ka heqë dorë nga rroga e Qeverisë si zëvendëskryeministër i Kosovës. Përveç rrogës, ai nuk do të krijojë shpenzime të reja për blerjeje apo shfrytëzim të veturës së shtetit, pasi ai ka marrë përsipër që me mjete të veta do të paguaj shpenzimet e karburanteve.
Këtë e ka bërë të ditur për KosovaPress, Kelmendi, i cili ka thënë se paga është e vogël në raport me kontributin që do të e japë për zhvillim ekonomik të vendit.
Vendimin për heqje dorë nga rroga dhe shpenzimet e veturës të cilën e ka dorëzuar sot te kryeministri, Isa Mustafa. “Shpenzimet e automjetit, automjeti dhe paga ime personale, prej këtyre kam heqë dorë. Paga ime është minore në raport me kontributin që mund ta japë”, tha Kelmendi.
Kelmendi, ditë më parë iu është bashkuar Lidhjes Demokratike të Kosovës, kështu duke u bërë zëvendëskryeministër ai është larguar nga posti i deputetit të pavarur, pozitë e fundit që kishte para se të emërohej zëvendëskryeministër. Në të kaluarën, ai ka qenë i angazhuar në dy parti, Aleancën për Ardhmërinë e Kosovës dhe Partinë Demokratike të Kosovës.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,319FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Marketing -spot_img

Latest Articles