20.7 C
Pristina
Friday, May 27, 2022

Buy now

spot_img

Zgjedhjet në SHBA: Çfarë ndodhë nëse ka një barazim votash ndërmjet kandidatëve? (Video)

Kur amerikanët të dalin në zgjedhje sot, më 8 nëntor, për të votuar për presidentin e ardhshëm të SHBA-ve, ata nuk do të vendosin drejtpërdrejtë se cili kandidat do të shkojë në Shtëpinë e Bardhë.
Videoja më poshtë sqaron më hollësisht procesin e votimit për president të SHBA-ve.
Gjithashtu aty tregohet se çfarë ndodhë edhe në rastet kur ka një barazim votash ndërmjet kandidatëve.
Gjatë zgjedhjeve në SHBA që do të mbahen sot (sipas orës lokale) pritet që të përcaktohet presidenti i ardhshëm i SHBA-ve, ku në garë janë kandidatja demokrate Hillary Clinton dhe ai republikan, Donald Trump.
blob:http://www.evropaelire.org/5ef28e93-b296-4700-b37c-bd51092f74b9

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,333FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Marketing -spot_img

Latest Articles