31.7 C
Pristina
Saturday, July 2, 2022

Buy now

spot_img

Zyba tregon se pse po ndodhin vërshimet në Prishtinë

Drejtori i ri i Inspeksionit në Komunën e Prishtinës, Sali Zyba ka folur në “Interaktiv” të KTV-së për rastet dhe shërbimet që lidhen me këtë drejtori, transmeton PrishtinaPress.eu.
Zyba ka thënë se vërshimet e fundit në kryeqytet kanë ndodhur si rezultat i reshjeve të shumta të shiut, por edhe si rezultat i punës së më hershme në Prishtinë, transmeton Koha.net.
“Rezultat i ndërtimeve pa vend e uzurpimeve që kanë ndodhur viteve të kaluara në Prishtinë, edhe si rezultat i infrastrukturës mbitokësore e nëntokësore, nuk mund të ndryshohet gjendja shpejt për pak vjet”, ka thënë Zyba.
Ndërsa për kompensimin e dëmeve, ai ka thënë se së pari duhet të shihen dëmet dhe natyra e tyre e më pas të bëhet vlerësimi i dëmeve.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,375FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Marketing -spot_img

Latest Articles