35 C
Pristina
Monday, August 2, 2021

Buy now

spot_img

Zyra e BE-së në Kosovë dënon sulmin ndaj RTK-së

Zyra e BE-së në Kosovë, përmes një reagimi, ka dënuar sulmin e mbrëmshëm në RTK.
“RTK-ja është institucion kombëtar i rëndësishëm i themeluar nga qytetarët e Kosovës dhe i themeluar për qytetarët e Kosovës. Një sulm mbi te është kërcënim ndaj lirisë së shprehjes dhe interesave të qytetarëve të Kosovës”, thuhet në reagim.
Përfaqësuesi Special i BE-së shprehu shqetësimin për këtë sulm tashmë të dytë mbi një institucion publik gjatë disa javëve të fundit.

“Ne u bëjmë thirrje të gjithëve që të mos shprehin mospajtimet e tyre përmes mjeteve që dëmtojnë pronën ose që mund t’u shkaktojnë dëm jetës së njerëzve. U bëjmë thirrje institucioneve përkatëse që të gjejnë autorët dhe t’i sjellin para drejtësisë, në mënyrë që të evitojnë çdo përpjekje të tillë në të ardhmen”, thuhet më tej në reagim.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
2,879FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Marketing -spot_img

Latest Articles