25 C
Pristina
Thursday, August 11, 2022

Buy now

spot_img

Zyrtare: Bale transferohet në ShBA, bashkëlojtar me Chiellinin

Gareth Bale ka ndryshuar kontinent. Futbollisti uellsian do të luajë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Bale ka arritur marrëveshje me ekipin nga MLS, Los Angeles FC.

Ylli i Uellsit, 32 vjeç, ka qenë pa klub që kur i skadoi kontrata me Real Madrid këtë verë.

Ai largohet me një rekord prej 106 golash në 256 paraqitje, pasi ka fituar tre tituj të La Ligës, një Copa del Rey dhe pesë Liga të Kampionëve.

Sezonin e kaluar, LAFC përfundoi i 9-ti në Konferencën Perëndimore, duke përfunduar jashtë play-off-it.

Megjithatë, skuadra e Steve Cherundolo është forcuar këtë verë duke nënshkruar edhe Chiellini , i cili bashkohet pas skadimit të kontratës së tij në Juventus.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,430FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Marketing -spot_img

Latest Articles