-1.5 C
Pristina
Thursday, December 9, 2021

Buy now

spot_img

ZYRTARE – Kadri Veseli: Seanca për demarkacioni, me 1 shtator!

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka konfirmuar se seanca për demarkacionin pritet të mbahet me 1 shtator.
“Do të kemi seancë më 1 shtator, ku do të jetë edhe çështja e demarkacionit”, ka thënë ai gjatë konferencës të mbajtur hë hollin e Kuvendit.
Fjalimi i plotë:
Kërkoj falje sepse mora vesh që ka pas reaksion qe nuk i kanë lejuar mediat lart në kryesi të Kuvendit.
Seancë plenare do te kemi me 1 shtator që do të jetë për demarkacionin. Pastaj do te vazhdojme me agjendën tonë. Të jem i sinqertë, ajo qe po ndodh me gazin çdo here nuk është e mire.
Derisa te jem ne krye të Kuvendit do të keni (mediat) qasje të plote në çdo vend.
Po bisedohen gjëra që nuk na kanë hije dhe gjuha e pamatur mund te na kushtoj. Të githë e duan vendin e tyre dhe të gjithë le ta dinë që shteti nuk do te cenohet dhe askush nuk do te na ndal ne cenim te shtetit…

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,049FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Marketing -spot_img

Latest Articles