22.7 C
Pristina
Friday, September 24, 2021

Buy now

spot_img

Zyrtare: Ky është dënimi i rëndë për Wengerin (FOTO)

Arsene Wenger është dënuar nga Federata e futbollit të Anglisë me katër ndeshje.

Trajneri i Arsenalit, Arsene Wenger nuk do të jetë i pranishëm në bankinën e Arseanlit për katër ndeshjet e ardhshme, raporton “BBC”, përcjellë Gazeta Blic

Wenger nuk do t’i lejohet të jetë afër fushës për katër ndeshje dhe është dënuar me 25 mijë funte pasi shtyu gjyqtarin e katërt Athony Taylor, në fitoren e Arseanlit ndaj Burnleyt.

Trajneri 67-vjeçar është dënuar për shkak të fyerjeve dhe shtyrjes që i bëri gjyqtarit Anthony Taylor pasi u ndëshkua me të kuq.

Kështu, Wenger do të jetë i suspenduar për ndeshjet ndaj Southamptonit këtë të shtunë në FA Cup, si dhe ndaj Watfordit, Chelseat dhe Hull Cityt në Premierligë. /Gazeta Blic/

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
2,954FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Marketing -spot_img

Latest Articles