0.2 C
Pristina
Friday, February 3, 2023

Buy now

spot_img

Zyrtare: Loris Karius kthehet në Ligën Premier, nënshkruan me Newcastle

Loris Karius ishte në provë te Newcastle tash e disa muaj, ndërsa tani klubi tani ka vendosur të nënshkruajë me gjermanin.

29-vjeçari mbeti pa klub në korrikun e vitit të kaluar, ndërkohë që Neëcastle e mori në provë më 12 shtator.

Prova ka përfunduar dhe drejtuesit e klubit anglez kanë vendosur t’i dhurojnë një kontratë.

Me anë të një komunikate zyrtare në Twitter, Newcastle njofton se ka firmosur kontratë me Karius deri në fundin e këtij sezoni.

Skuadra e Eddie Hoëe po garon për një vend në Ligën e Kampionëve për sezonin e ardhshëm dhe përkohësisht renditet në vendin e katërt.

Karius njihet për gabimet e mëdha në ndeshjen Liverpool-Real Madrid, finalen e Ligës së Kampionëve (2018), që i kushtuan shumë shtrenjtë, pasi “The Reds” humbi trofeun.

Artikuj të ngjashëm

50,000FansLike
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img