11.3 C
Pristina
Friday, September 29, 2023

Buy now

spot_img

Zyrtare: Marco Verratti, lojtar i ri i Al-Arabi

Marco Verratti ka përfunduar zyrtarisht transferimin e tij nga Paris Saint-Germain te skuadra e Katarit, Al-Arabi.

Mesfushori italian kishte fluturuar gjatë dy ditëve të fundit për t’iu nënshtruar testeve mjekësore dhe për të nënshkruar kontratën jashtëzakonisht fitimprurëse.

Kjo u njoftua në rrjetet sociale duke përdorur një klip të ekspertit të transferimeve të Sky Sport Italia, Fabrizio Romano në një ekran gjigant me frazën ‘Here we go!’.

 

“Drejtuesit e klubit Al Arabi nënshkruan një kontratë me yllin ndërkombëtar italian Marco Verratti, i ardhur nga Paris Saint-Germain, për një periudhë tre sezonesh”, thuhet në njoftim.

Verratti, i cili mbush 30 vjeç në nëntor, nuk ka luajtur kurrë në Serie A dhe duket e ulët sikur nuk do ta ndryshojë kurrë këtë statistikë, pasi PSG e nënshkroi atë nga ekipi i Serie B Pescara për 12 milionë euro në verën e 2012.

Ai gjithashtu kishte qenë në bisedime me Al-Hilal dhe Al-Ahli këtë verë në Ligën Pro Saudite, por Paris Saint-Germain nuk ishte në gjendje të binte dakord për kushtet.

 

Raportohet se kjo marrëveshje kap vlerën e 45 milionë eurove.

Verratti largohet nga PSG pas 416 paraqitjeve konkurruese, në të cilat shënoi 11 gola, siguroi 61 asistime dhe mori gjashtë kartonë të kuq, së bashku me 136 ndëshkime më të verdhë.

Artikuj të ngjashëm

50,000FansLike
- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img