0.7 C
Pristina
Friday, January 28, 2022

Buy now

spot_img

Zyrtare: Veseli transferohet në Serie A (Foto)

Frederik Veseli ka nënshkruar me Empolin kontratë dyvjeçare
Klubi i Empolit ka depozituar në Ligën Italiane të Futbollit kontratën e nënshkruar me mbrojtësin e përfaqësueses shqiptare, Frederik Veseli.
Ky i fundit arriti një akord me skuadrën e Serisë A pasi siguroi një marrëveshje dyvjeçare, me të drejtën e zgjatjes së saj edhe për dy sezone të tjera.
Por, për momentin, vazhdon pasiguria rreth të ardhmes së futbollistit. Mediat italiane kanë bërë të ditur se Veseli nuk do të jetë pjesë e Empolit në këtë sezon dhe se do të huazohet në një skuadër tjetër ku të mund të aktivizohet rregullisht dhe të mbikëqyret nga stafi teknik.
Në sezonin e kaluar, Veseli u aktivizua me Luganon në Zvicër, por ai u largua nga ky klub si lojtar i lirë në fund të sezonit falë një klauzole në kontratë.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,143FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Marketing -spot_img

Latest Articles